Home / اخبار داغ / آتش سوزی مهیب در شهران-اخبار کامل

آتش سوزی مهیب در شهران-اخبار کامل

= 152762

این آتش سوزی در ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح جمعه در تقاطع خیابان یکم شهران و خیابان کوهسار این منطقه و در محل تونل مترو رخ داد.
انفجار لوله گاز موجب ایجاد گودالی به طول حدود ۱۰۰ متر و عرض و عمق بیش از ۵۰ متر شده است.
دو ساختمان اداری و مسکونی در محل حادثه دچار حریق شدند ولی به گفته ماموران اورژانس در ساختمان هایی که دچار حریق شده اند تلفات و مصدوم وجود نداشته اما بیم آن می رود که تعدادی از ماموران مترو (بین دو تا پنج نفر ) در زیر آوار مانده باشند.
به دنبال صدای مهیب انفجار شمار زیادی از ساکنان اطراف محل آتش سوزی از بیم ادامه خطر سراسیمه از خانه خود خارج شده و با حضور در خیابان های اطراف تا ساعت ۶ و ۳۰ در بیرون از خانه خود حضور داشتند.
پلیس و ماموران آتش نشانی تلاش می کردند در این مدت منطقه را از حضور افراد عادی تخلیه کنند.
هنوز از علت حادثه اطلاع دقیق در دست نیست . با تلاش ماموران امدادی برق منطقه وصل شده اما هنوز خطوط تلفن منطقه حادثه دیده وصل نشده است.
ماموران آتش نشانی، پلیس و اورژانس تا زمان ارسال خبر برای ارایه خدمات تخصصی در محل حضور دارند.
شهران منطقه ای در شمال غرب تهران است.

انفجار خط لوله گاز در شهران
انفجار خط لوله گاز در شهران

آتش سوزی مهیب خط لوله انتقال گاز شمال غرب تهران

در منطقه شهران مهار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این خط لوله ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد امروز در محل حفر تونل مترو در منطقه شهران دچار حریق شده بود. نیروهای امدادی در زمان وقوع این حادثه ساکنان محل را تخلیه کردند.

گزارش های اولیه حاکیست آتش سوزی به دست کم پنج دستگاه ساختمان خسارت زده است.

اتش سوزی با تلاش نیروهای اتش نشانی ساعت ۶ و سی دقیقه صبح مهار شد.

 

اختلال در ارتباطات تلفن همراه در محل انفجار خط لوله گاز

پس از انفجار در خط لوله گاز شمال غرب تهران در محله شهران در حال حاضر ارتباطات تلفن همراه اول در این منطقه دچار اختلال و قطع شده است.

نیروهای امدادی حاضر در محل حادثه با تایید این موضوع به خبرنگار میزان اعلام کردند، تمام ارتباطات از طریق بی سیم انجام می شود و از ساعتی قبل تلفن همراه در این منطقه قطع یا دچار اختلال است

آتش سوزی مهیب در شهران
آتش سوزی مهیب در شهران

آخرین وضعیت شهران بعد از آتش سوزی مهیب

عملیات ‌امدادی دستگاه‌های ذیربط در منطقه شهران نشان می‌دهد که مشکلات تا حدود زیادی رفع شده و بنا به گفته مسوولان در نهایت تا فردا تمام مشکلات آب،برق،گاز و شبکه ارتباطی به طور کامل برطرف خواهد شد.

نشست زمین در محل حفاری مترو، در منطقه شهران تهران باعث ترکیدگی لوله‌های اصلی آب و گاز فشار قوی آن منطقه شد که در نهایت به قطع گاز، برق، آب و اختلال در شبکه ارتباطی منجر شد.

حفره عمیق ایجاد شده در محل حادثه به خوبی نشان دهنده علت شکستگی دو لوله اصلی آب و گاز در عمق یک و نیم متری زمین است و این در حالی است که اختلالات به وجود امده رفت و آمد در این منطقه را هم متاثر کرده و راه‌های فرعی از بلوار کوهسار (محل حادثه) به خیابان های اطراف مسیر رفت و آمد را برای ساکنین توسط شهرداری منطقه ایجاد کرده است.

وضعیت آب، برق، گاز و تلفن در مناطق حادثه دیده

گر چه زبانه های آتش از محل شکستگی لوله گاز چندین متر ارتفاع داشت و باعث خساراتی به محیط و خانه های اطراف شد، اما سخنگوی شرکت ملی گاز بر این نکته تاکید داشت که این حادثه انفجار نبوده بلکه آتش سوزی ناشی از نشت گاز از محل آسیب دیدگی لوله ها بوده است.

بوجارزاده با ارائه توضیحات بیشتر  گفت  که باید زیرساخت‌های لازم برای جابجایی لوله مهیا شود تا بتوان لوله ۸ اینچی آسیب دیده را جایگزین کرد. وی همچنین گفت که اگر مشکلی ایجاد نشود با روند موجود گاز مناطق  “شهران”، “کن”، “سولقان” و “کوهسار” تا فردا برقرار خواهد شد.

با وجود این که بخاطر جلوگیری از حوادث ناشی از نشت گاز، برق در تمام منطقه حادثه دیده قطع شد، اما در حال حاضر تمامی پست های برق روشن است و طبقه گفته معاونت هماهنگی و نظارت شمال غرب تهران به زودی بخش کوچکی از منطقه هم که دچار قطعی برق است با تعمیر تنها ترانس از کار افتاده موجود به زودی برق رسانی می‌شود.

نیروهای امداد آب و فاضلاب نیز از اولین گروه های حاضر در محل حادثه بودند که مشغول برطرف کردن مشکل ناشی  قطع آب ناشی از نشست زمین و شکستگی لوله آب شدند و با وجود قطعی آب در اکثر واحد های منطقه مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۵۰ درصد از مشکل قطعی منطقه حل شده است و به زودی تا چند ساعت آینده، از طریق آبگیری از مناطق دیگر به منطقه حادثه دیده آبرسانی خواهد شد.

در پی این حادثه، ساکنان شهران نمی توانند از خطوط تلفن استفاده کنند و خطوط همراه اول نیز دچار اختلال شدند که در این باره مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران با اشاره به این که در ٥٥ هزار خط تلفن ثابت منطقه حادثه ایجاد اخلال شده است، نتوانست زمان دقیقی برای حل این مشکل ارائه کند و در این باره گفت: با توجه به حجم تخریب صورت گرفته نمی‌توان زمان دقیقی را برای حل مشکلات اعلام کرد، اما شرکت مخابرات در تلاش است تا در وهله اول مشکلات مربوط به اورژانس و اماکن پزشکی و مراکز ضروری را برطرف کرده و امکان تماس با این مراکز را مهیا کند. در مرحله بعد نیز بحث ای کی ام بانک‌ها در دستور کار قرار دارد، اما همان طور که اشاره شد هنوز نمی‌توان زمان دقیقی برای رفع این مشکلات پیش‌بینی کرد.

در عین حال مدیر کل ارتباطات همراه اول نیز در باره آخرین وضعیت تماس‌های موبایلی ساکنان این منطقه گفت: از ساعت ۴:۵۸ بامداد روز جمعه به دلیل انفجار گاز خطوط انتقال فیبر نوری مرکز شهید کاظمی مخابرات دچار قطعی شده است و ما نیز با توجه به این که ارتباط مشترکان شمال غرب مان از طریق خطوط انتقال فیبر نوری برقرار می شده دچار قطعی‌هایی در این منطقه شده ایم.

سعید عسکری در ادامه عنوان کرد که پیش‌بینی می‌‌‌‌‌‌‌شود در این اتفاق خطوط تلفن همراه ۵۰۰ هزار مشترک همراه اول دچار مشکل شده باشند و اکنون با به کار گیری شیوه های جایگزین شرکت ارتباطات سیار تلاش کرده تا ارتباطات در حد امکان در این منطقه برقرار شود. به همین دلیل به نظر مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد  مشکل بیش از ۳۵۰ هزار مشترک برطرف شده باشد.

مقصر حادثه چه کسی بود؟

مطابق انتظار هیچ یک از دستگاه های درگیر با این حاثه روایت واحدی از علت و مقصر اصلی آن ارائه ندادند و در حالی که یک عضو هیات رییسه شورای شهر تهران شکستگی لوله آب و فاضلاب را عامل ترکیدگی و انفجار لوله گاز می‌داند و معتقد است که قصور شرکت گاز در زمان رسیدگی به این حادثه باعث بحران زایی شده است، این ادعا از طرف محمد پرورش – مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران- رد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران، این حادثه را صرفا بخاطر نشست زمین در محل حفاری مترو تهران و شکستگی هر دو لوله گاز و آب دانست و در این باره گفت: شرایطی مانند این حادثه قبلا در چند مورد مشابه و تونل توحید هم رخ داد که همگی بخاطر نشست زمین بوده است، چرا که در صورت نشت لوله آبی که فقط یک و نیم متر زیر سطح زمین است، آب در خیابان جاری می‌شود یا سیستم های کنترل آنلاین خط لوله آب این نشت را نشان می‌دهند.

هشدار اداره گاز به ساکنین منطقه حادثه دیده

در پی این حادثه شرکت گاز از ساکنین مناطق شهران، کوهسار، کن و سولقان درخواست کرد تا اطلاع ثانوی شیر اصلی گاز خود را ببندند و تا زمان  مراجعه مامورین گاز برای وصل مجدد آنها را بسته نگهدارند.

پ.ن:امیدواریم آسیب دیدگان این اتفاق هرچه زودتر به زندگی عادی برگردن….واقعا اتفاق ناگواری بود
کاش هر کس در هر جایگاهی کمی بیشتر بر انجام کارهای مربوط بهش دقت میکرد تا این نوع حوادث اتفاق نمی افتاد…..:-(

تهیه و تنظیم : قالاقا.آی آر

About bahar

بهار هستم.امیدوارم بتونم تویه این سایت مطالبی رو قرار بدم که مفید باشه و هر کاربری با یکبار حضور در سایت قالاقا بشه دوست همیشگی قالاقا.آی آر دوستان عزیز ما در سایت "قالاقا.آی آر" به منظور احترام به کاربران عزیزمون تمام تلاشمون اینه که براتون مطالب و آموزش هایی رو اماده کنیم که در سایر سایت ها نیست و در ضمن در مورد رسپی های آشپزی(غذاها،شیرینی ها،کیک و دسر) باید خدمتتون بگم که تمامشون تست شده هستن و با نکات خاص و یا به اصطلاح فوت و فن های کاملا اختصاصی قالاقا.آی آر به شما ارائه داده شده اند به امید اینکه بتونیم در کنار هم اوقات خوب و خوشی داشته باشیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *